Jak odpowiadać na potrzeby współczesnego dziecka – nowe wyzwania, nowe możliwości dla nauczycieli i specjalistów
Śląskie WOM Festiwal
Termin: 20.04.2024 godz. 10:1511:15
Miejsce: RODN "WOM" Katowice Sala: 54
Prowadzący szkolenie: Anna Stalmach-Tkacz, Nowa Era

Tematyka szkolenia:

Pracujemy z dziećmi i opieramy się na wiedzy merytorycznej oraz metodycznej. U podstaw działania każdego nauczyciela a szczególnie pracującego w wychowaniu przedszkolnym stoi wiedza naukowa, która została umiejętnie przełożona  na język praktyki. Zatem zapraszam na spotkanie, w czasie którego porozmawiamy o nowych wyzwaniach i możliwościach edukacji i wychowaniu małego dziecka.

Przykładowe zagadnienia:

• dziecko w systemie współczesnej rodziny - trudności i szanse na porozumienie,
  • nowe podejście do dziecka zgodne z najnowszą wiedzą psychologiczną czyli psychologia edukacyjna w przedszkolu na wybranych przykładach
  • współczesny nauczyciel przedszkola i jego emocje oraz poczucie kompetencji we współczesnym świecie.

Adresaci:

Szkolenie dla nauczycieli wychowania przedszkolnego

O prowadzącej:

Anna Stalmach-Tkacz - autorka licznych materiałów i publikacji m.in. wyd.: RABBE, PWN, Wolters Kluwer – artykułów w czasopismach branżowych dotyczących m.in. nadzoru pedagogicznego, oceny pracy nauczyciela i dyrektora, procesowego wspomagania pracy szkół. Certyfikowany Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji, Lider kształcenia na odległość oraz certyfikowany Ekspert do spraw organizacji edukacji włączającej a także Koordynator Sieci Współpracy Dyrektorów Szkół i Przedszkoli. Autorka i współautorka koncepcji i projektów narzędzi cyfrowych dla oświaty w tym m.in. pierwszych podręczników szkolnych-multibooków, aplikacji do diagnozy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym (od 2010 r.), diagnozy uczniów szkoły podstawowej (od 2011 r.).

Wydawnictwo Nowa Era

Osoba do kontaktu: Marta Cichoń-Sendor